Jak nawiązać współpracę

Jeśli mają Państwo mieszkanie lub dom, który chcą wynająć, aby służył jako kwatery pracownicze a ten spełnia wymagania to jesteśmy zainteresowani. Opiszę poniżej kolejne kroki, jakie wspólnie podejmiemy, aby rozpocząć biznes. Najpierw jednak, proszę o obejrzenie krótkiego filmu, gdzie przedstawiam dwa zupełnie różne modele współpracy. Wszyscy nasi lokatorzy i ich pracodawcy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu kwater pracowniczych jaki jest załącznikiem do ich umowy najmu. Nie podpisujemy umów z pojedynczymi osobami tylko z firmami, które ich zatrudniają. Naszym, tak samo jak i Państwa celem jest, aby współpraca była owocna dla wszystkich stron, trwała możliwie długo i generowała jak najmniejszą liczbę problemów. Mogę się Państwo zapoznać z naszym regulaminem mieszkańców: Regulamin Zmiany najemców następują co dwa miesiące i rzadziej. Średnia wszystkich pobytów to około pół roku. Mamy też najemców, z którymi współpracujemy od lat. Nasze zasady i umowy z klientami przygotowane są w taki sposób, aby przyciągały średnie i duże firmy, które zatrudniają wielu pracowników – głównie z Ukrainy, Gruzji, Korei, Indii, Rosji, Białorusi i Polski. Model pierwszy to „klasyczny wynajem”:
 • Spotykam się w mieszkaniu z właścicielem. Dogrywamy warunki najmu.
 • Zawieramy umowę z ustaloną z góry stawką czynszu, który jest Państwu wypłacany co miesiąc.
 • Uzupełniamy lokal w potrzebne meble i urządzenia. Usuwamy te które przeszkadzają. Na tym etapie będzie też czasem trzeba poprawić standard mieszkania poprzez na przykład malowanie, naprawy itp.
 • Przepisujemy na naszą firmę media, które da się przepisać czyli prąd, gaz, internet. W ten sposób nie będziecie zajmować się mozolnym ich rozliczaniem.
 • Dalej już działamy sami. Szukamy podjemcy na lokal. Naszymi klientami są agencje pracy, firmy budowlane, firmy przemysłowe, firmy sprzątające itd.
 • Mamy swój serwis techniczny i sprzątający, który zajmuje się na bieżąco mieszkaniem. Usuwamy usterki techniczne i awarie. Obsługujemy wizyty techników ze spółdzielni.
Drugi model to „udział w zyskach”
 • Zawieramy umowę z ustalonym podziałem przychodu. Jeśli klient płaci na kwotę „X” państwo otrzymują z tej większość pieniędzy. Opłacają z nich media i czynsz.
 • Koszty adaptacji lokalu są po naszej stronie
 • Z chwilą, gdy pojawia się pierwszy klient otrzymują Państwo płatność.
 • Ten model da Państwu wyższe zyski nawet do 40% ale nie ma tutaj gwarancji czynszu. Ten zależy od tego, ile osób jest zakwaterowanych.
 • Zawsze przy zawarciu przez nas umowy z Podnajemcą, wysyłamy Wam skan umowy z klientem, wszelkie aneksy i faktury z których obliczany jest Państwa przychód.
 • Oferta ta skierowana jest do osób przedsiębiorczych i firm.
Propozycja dla właścicieli lub przyszłych właścicieli mieszkań Jeśli chcą Państwo zainwestować w zakup mieszkania, a potem zaadoptować je do kwater pracowniczych to będą Państwo uzyskiwać wyższe niż w przypadku tradycyjnego najmu zwroty. Remont, który będzie niezbędny będzie wielokrotnie tańszy lub nie będzie potrzebny wcale. Bez wątpienia, jest to najbardziej opłacalna forma wynajmu jaką znam. Długoterminowy najmem dla pracowników jest jednocześnie zdecydowanie mniej kłopotliwy w codziennej obsłudze niż przygotowywanie mieszkania dla każdego gościa który zatrzymuje się na kilka dni. Tym bardziej, że obsługą tego procesu zajmie się nasza firma, więc Państwo będą tylko otrzymywali przelewy i czasem brali udział w poważniejszych naprawach, jeśli takie będą konieczne. Mieszkania dla pracowników lokalizuje się w kamienicach, w budynkach z lat 60’ – 2000zł również w nowszych, domach. Ważne, żeby spełniały określone kryteria co do lokalizacji z układu.
 • Musi być centrum lub okolicach lub możliwie blisko dużych zakładów produkcyjnych.
 • Co najmniej trzy nieprzechodnie pokoje z oddzielną kuchnią
 • Ubikacja i łazienka osobno
 • Dobrzy by było, gdyby był wygodny parking
 • Dobrze, gdyby był balkon nie będzie współdzielony z sąsiednim mieszkaniem
 • W przypadku kamienic i domów nie polecam ogrzewania węglowego i elektrycznego.
Sam zakup takiego lokalu, będzie też tańszy niż gdyby szukać eleganckiego miejsca pod krótkie zakwaterowanie. Mieszkania pracownicze ze względu na ich powyższe własności, cechują się dużą płynnością. Łatwo w przyszłości sprzedać, wynająć w tradycyjnym modelu czy podzielić na małe pokoiki i najmować niezależnie na doby lub najem długoterminowy. Oferuję Państwu usługę pomocy w znalezieniu takiego mieszkania i przeprowadzeniu niezbędnego remontu. W dalszym ciągu, będą Państwo mogli zdecydować, czy chcą powierzyć zadanie zarządu nieruchomością naszej firmie, innej lub zająć się tym samodzielnie i skorzystać ze szkolenia wraz z wdrożeniem. Po nim będziecie Państwo wiedzieć jak działać, aby biznes dobrze funkcjonował.